Implanty – szokująca prawda.

IMPLANT Drogie Panie zanim wyrazicie zgodę na powiększanie piersi przeanalizujcie wyniki badań medycznych
IMPLANT
 
Implanty – szokująca prawda.

 

Powiększanie piersi u kobiet przeprowadza się na świecie od przeszło 50 lat u 10 mil kobiet rocznie. Zabieg ten jest najpopularniejszym wśród różnorodnych operacji plastycznych. Podczas przeprowadzenia pierwszych zabiegów powiększania piersi  kobietom wszczepiano w gruczoły naftę   i tłuszcz zwierzęcy ale po II Wojnie Światowej Japończycy opracowali rozpowszechnioną z czasem na cały świat metodę wstrzykiwania do piersi Silikonu.

Pierwszy silikonowy implant zanim został wszczepiony kobiecie w 1962 r. został poddany testom zaledwie na jednym psie!

Niestety mimo nagminności zabiegów, nie stworzono żadnych regulacji i zrezygnowano z wykonywania zwyczajowych badań i testów bezpieczeństwa.
Na skutki takiego stanu rzeczy nie trzeba było długo czekać. W 1992 r. wybuchł głośny skandal wobec złożonych skarg 1000 kobiet, które poddały się operacji plastycznej powiększenia piersi.
W ich wyniku trzech amerykańskich producentów Silikonu zapłaciło 3,7 mld dolarów kobietom  poszkodowanym zdrowotnie na skutek wszczepienia im implantów do organizmu.

Kolejny Skandal miał miejsce w 2010 roku kiedy udowodniono że producent implantów Poly Implant Prothese  stosuje wypełnianie implantów Silikonem przemysłowym a nie medycznym. Okazało się to tragiczne w skutkach dla zdrowia ośmiu kobiet u których doszło do pęknięcia tychże implantów w wyniku czego  rozwinęła się u nich rzadka postać chłoniaka, która doprowadziła do ich śmierci.

Mimo tych zatrważających faktów od 1992 r. producenci implantów ani przemysł farmaceutyczny nie byli zainteresowani prowadzeniem badań klinicznych zgodnie z jednolitym Standardem  medycznym i naukowym w zakresie czy stosowanie implantów jest bezpieczne, czy istnieje prawdopodobieństwo ich przeciekania.

Aby zmienić ten stan rzeczy  kobieta o imieniu Annalisa– jedna z pacjentek, której wszczepiono w 1991 r. implant Silikonowy na skutek czego stwierdzono u niej raka piersi, w 2008  roku rozporządziła swoim ciałem po śmierci i przekazała je na cele naukowe. Pragnieniem Annalisy była chęć wyjaśnienia przyczyn rozwoju u niej choroby raka piersi oraz występowania silnych dolegliwości bólowych jak również licznych innych niezdiagnozowanych  objawów.

Badania zostały przeprowadzone przez zespół patologów z holenderskiego Centrum Medycznego Uniwersytetu Medycznego im Radborda w Nijmegen, którym kierowała dr Ruth Kappel, specialista w zakresie chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej w 2008r.
Podczas podjętych w tym celu czynności przeprowadzono badania RT G oraz zastosowano najnowszą technologię w postaci narzędzi wykorzystujących mikroskopie świetlną i elektronową. Badania wykazały, że po wszczepieniu pacjentce implantów piersi nastąpił przeciek Silikonu do organizmu, który przemieszczał się po całym ciele docierając do tarczycy a nawet do tak odległych organów jak jajniki czy pęcherz.

Badania wykazały że Silikon krążył swobodnie po całym rdzeniu kręgowym zmarłej pacjentki. Stwierdzono jego występowanie  w dużych ilościach w każdej badanej tkance. Przeprowadzone badania doprowadziły do wniosku że w przypadku implantów Silikonowych piersi  -  sączenie żelu jest zjawiskiem powszechnym niezależnie od  kształtu  implantu a wyposażenie implantów w warstwy ochronne przed przeciekaniem nie zapobiega procesowi przeciekania a jedynie spowalnia je w czasie.

Drogie Panie zanim wyrazicie zgodę na powiększanie piersi przeanalizujcie wyniki badań medycznych z których wynika że:    

  1. Po wszczepieniu implantów powikłania są bardzo często i wynoszą 24%. Wynika to z badań przeprowadzonych przez Mayo Clinic z  udziałem 749  kobiet. Najczęstsze z nich to bliznowacenia tkanki wokół implantów , zakażenie ran ,krwiaki ,pęknięcia.
  2. Implanty pękają lub przeciekają w 57%. Przytaczając opinie znanego brytyjskiego chirurga plastyka Douglasa MeGeorge częstość pękania i przeciekania implantów zwiększyła się w latach 2012 – 2013  aż pięciokrotnie z uwagi na fakt iż kobiety wszczepiają sobie gigantycznej wielkości implanty do rozmiaru 32 GG chcąc tym samym upodabniać się do popularnej modelki Katie Jordan Price.
  3. Narażenie na działanie Silikonu wiąże się z występowaniem chorób autoimmunologicznych w postaci toczenia rumieniowatego układowego, reumatoidalnego zapalenia stawów, układowego zapalenia naczyń.
  4. Implanty mogą powodować utratę wrażliwości seksualnej w 75% pacjentek. Badania z udziałem 100 kobiet wykazały że 75% z nich po zabiegu powiększenia piersi zgłaszało występowanie efektu ubocznego w postaci utraty wrażliwości sutków  a u jednej trzeciej z nich doszło do jej całkowitego zaniku.
  5. W implantach zawierających roztwór soli fizjologicznych mogą rozwijać się pleśni i bakterie jak Staphylococcus aureus i Escherichia coli oraz grzyby Aspergillus flarus .
  6. Implanty mogą uniemożliwiać karmienie piersią. Kobiety po zabiegu zwiększenia piersi mają w 64% niewystarczającą ilość mleka.
  7. Implanty mogą być szkodliwe dla dziecka karmionego Silikonnową pierwszą gdyż zwiększają u dzieci rozwój chorób autoimmunologicznych.
  8. Implanty mogą powodować nowotwór annaplastycznego chłoniaka wielkokomórkowego.
  9. Po wszczepieniu implantów kobiety są o 12 razy  więcej narażone na popełnienie samobójstwa.

Dzielę się z państwem tą wiedzą,  abyście byli świadomi konsekwencji podejmowanych decyzji dotyczących estetyki wyglądu.

 

Źródło Raport specjalny O czym lekarze nam nie powiedzą „Implanty pod lupą”sierpień 2017

Katarzyna Ciesielska

Adwokat